Zlaťáci ve finále

autor: | 3. 6. 2013 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

Celkem tři tříčlenné týmy se pod vedením paní učitelky Hlavinkové zapojily do celostátní soutěže v kuchařských dovednostech. Do klání, které pod názvem Zlaťáci v kuchyni pořádal nadační fond Albert, se přihlásilo celkem 285 dětských týmů. Soutěžilo se v několika kolech:

Prvním kolem bylo kolo regionální. Každý tým ze základní školy i dětského domova, který se soutěže Zlaťáci v kuchyni zúčastnil, zaslal fotografie svého díla/pokrmu.

Z takto přihlášených týmů vybrala odborná porota celkem 15 nejlepších týmů z kategorie ZŠ a 3 nejlepší týmy z kategorie DD z každého regionu – tyto týmy byly regionálními semifinalisty. Do tohoto semifinále  postoupily všechny tři týmy z naší školy.

V následném semifinálovém kole o dalším postupu rozhodovali návštěvníci webových stránek www.zlataci.cz. Veřejným hlasování tak do národního kola postoupil tým AKAČKA ve složení Kateřina Řeháčková, Karina Korsak a Adéla Hampejsová s celkovým počtem 14 863 hlasy. Odborná porota dále určila tzv. divokou kartu a do národního kola se tak probojoval i tým Medúzy.

Národní kolo se konalo 1. června v Praze a zúčastnilo se ho celkem 30 týmu z Čech. Mimoňští předvedli bravurní výkon, na soupeře to však nestačilo. Přestože v národním kole se ani jeden z týmů neumístil na předních vítězných příčkách, odvedla děvčata velký kus práce a skvěle tak reprezentovala naši školu.

-malei-

Nebyly nalezeny žádné obrázky