Za skleněnou tradicí

autor: | 8. 12. 2013 | 2. stupeň, Aktuality

Dva listopadové čtvrtky byly věnovány další ze série exkurzí v projektu „Už vím, čím budu“. Žáci obou devátých tříd se tentokrát podívali do jednoho z nejtradičnějších podniků našeho regionu – Crystalexu v Novém Boru. Budoucí studenti a učni, kteří se v této době rozhodují, kam budou směřovat jejich kroky ze základní školy, byli nejprve seznámeni s celým procesem výroby prostřednictvím zajímavé prezentace a poté i výkladu od výrobního ředitele. Když si pak žáci procházeli samotnou výrobu, která je dnes již z velké části automatizovaná, v každém úseku se dětem věnoval další zaměstnanec a seznamoval je nejen s postupy a zajímavostmi, ale i s nejrůznějšími profesemi, které zde najdou uplatnění. V závěru se jak dívky, tak i chlapci zapojili do tvůrčího procesu – vyzkoušeli si malování skla a své výrobky si mohli odnést i domů. Všem zaměstnancům, kteří se dětem věnovali, děkujeme za výborně zorganizovanou exkurzi!

Nebyly nalezeny žádné obrázky