Za lepší okolí školy

autor: | 16. 10. 2013 | Aktuality, Speciální třídy

P1000789Děti ze speciálních tříd spolu s dospělými uskutečnili 10. a 11. 10. 2013 projekt „Za lepší okolí školy“ na sídlišti Letná v Mimoni. Účastnilo se ho celkem 35 žáků a 7 pedagogických pracovníků. Počasí nám ve čtvrtek 10. 10. docela přálo a tak starší dívky se pustily do pletí a úpravy okrasných záhonů, do sběru a úklidu odpadků. Chlapci zasadili okrasné keře, odklidili větve po ostříhání, navezli kompost a zazimovali okrasné keře a stromy v okolí školy. Závěrem všichni parčík před školou vyhrabali.

V pátek se do práce pustili žáci 1. Stupně, ale hustý déšť je po jedné odpracované hodině vyhnal. Část dětí odklízela popadané větve ze stromu a hrabala listí, ostatní sbírali žaludy a kaštany, které si ihned v odpoledních hodinách odvezly Vojenské lesy a statky Mimoň na zakrm pro lesní zvěř.