Výstava ke 120. výročí

autor: | 29. 8. 2014 | 2. stupeň, Aktuality

ZŠ Mírová oslaví 120 let

V letošním roce uplyne již 120 let od otevření školní budovy v ulici Mírová na tehdejším Böhmově vršku nad městem. Výstavba byla zahájena 16. července 1893 a slavnostní zprovoznění školy se uskutečnilo již 8. září následujícího roku. Do konce 2. světové války byla určena německým dětem, teprve po válce se škola Mírová poprvé stala školou pro děti české. Za dlouhá léta své existence prošla budova různými úpravami a další změny stále probíhají. Do školních lavic usedlo velké množství žáků, také seznam pedagogů a dalších zaměstnanců, kteří zde působili, by obsahoval dlouhý výčet jmen. Historii i současnost školy bychom rádi připomněli bývalým žákům, učitelům a všem návštěvníkům výstavy, kterou bude možno zhlédnout v Městském muzeu v Mimoni od 6. 9. do 5. 10. 2014. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 6. 9. v 15,00 hodin. Všichni jsou srdečně zváni.

M.Novotná

 

vystava