Výlet do botanické

autor: | 25. 3. 2012 | 2. stupeň, Aktuality

Výlet do Liberce vlakem

V sobotu 17. 3. 2012 jsme jeli do Liberce. Jeli jsme vlakem a na cestě bylo pět tunelů. Když jsme přijeli do stanice v Liberci, paní učitelka šla koupit lístky na tramvaj. Když se tramvaj rozjela, spadlo asi sedm dětí, někdo cestoval v tramvaji poprvé. Tramvaj nás dovezla až ke stanici ZOO, odtud jsme došli do botanické zahrady pěšky. Zde jsme viděli květenu, ryby – barevné kapry, ale i krokodýla a želvy. Viděli jsme růst banánovníky, citrusy, orchideje a různé druhy kaktusů. Byl tam i vodopád. Potom jsme šli do muzea, kde jsme viděli staré věci, např. klíče, nádobí, oděvy, nábytek, obrazy a různé dřevěné věci.

Byly tam také slepé děti, které vyráběly moc pěkné obrázky z mozaiky.

Prošli jsme po schodech dolů a mohli jsme si zde koupit pití a horkou čokoládu, jeden kluk jí zde rozlil.

Potom jsme šli do „Mc Donald´s“. Koupili jsme si hamburgery, zmrzlinu i hranolky. Viděli jsme také svatbu u liberecké radnice.  Potom už honem  – pěšky na vlakové nádraží. Čekali jsme asi 10 minut na vlak a potom už jsme jeli domů. Přijeli jsme asi v půl čtvrté a byli jsme spokojení.

Napsala Šárka a Ela Dolanských

Nebyly nalezeny žádné obrázky