Vernisáž výstavy

autor: | 12. 9. 2014 | 2. stupeň, Aktuality

muzeumŠkolní rok 2014/15 zahájila naše škola poněkud netradičně. Protože letos slavíme 120. výročí otevření školní budovy Mírová, uspořádali jsme výstavu knih a školních pomůcek v mimoňském muzeu.

Vernisáž proběhla 6. září a měla nečekanou návštěvnost. Přišla se podívat jak část současného pedagogického sboru, tak i spousta bývalých učitelů a zaměstnanců, nynější i bývalí žáci, pedagogové z jiných škol a mnoho dalších. Všichni měli možnost nahlédnout do historie školy, někteří poznali učebnice ze svého dětství, mohli se posadit do staré lavice a zalistovat slabikářem. O kulturní vložku se postarali, jak jinak, žáci naší školy. Návštěvníci si poslechli flétnový soubor, pěvecké duo a vystoupení na saxofon. Na závěr na všechny čekalo bohaté občerstvení. Pokud jste vernisáž zmeškali, zveme vás i tak na naši výstavu, která bude trvat až do 5. října. Chceme též poděkovat všem, kteří se na přípravě výstavy podíleli.