Týden čarodějů a čarodějnic ve ŠD

autor: | 3. 5. 2017 | Aktuality

V týdnu od 24.- 28.4. jsme si v družině uspořádali ,,čarodějnický týden“.Povídali jsme si o Filipojakubské noci, sledovali pohádku Malá čarodějnice, vyráběli čarodějnice ze zbytků látek a papíru, vybarvovali omalovánky s čarodějnicemi, uspořádali jsem si čarodějnickou diskotéku (kde jsme hráli ,,židličkovanou“, ,,na sochy“, let na malém košťátku, skákat jako žába) a v pátek jsme měli hrát stopovanou. Protože nám počasí nepřálo, rozmístili jsme si kartičky s úkoly po budově naší školy, rozdělili se na 5 skupinek a úkoly plnili ,,v teple“. Děti měly za úkol: vymyslet čarodějnické zaklínadlo, hodit šiškou do pavučiny, vymyslet 3 jména pro zlou čarodějnici, po hmatu poznat, co se skrývá v košíku (had, žába, myš, pavouk), název pohádky, ve které vystupuje čarodějnice, tančit kolem koštěte. Posledním úkolem bylo najít poklad – perník z perníkové chaloupky. Odměnou dětem byl diplom a perník, který si děti daly ke svačince.

A. Pillmannová

Nebyly nalezeny žádné obrázky