Poznáváme technické obory

autor: | 10. 2. 2019 | 2. stupeň, Aktuality

Poznáváme technické obory

Žáci sedmého ročníku ZŠ a MŠ Mírová se v prvním únorovém týdnu zúčastnili projektového dne na Střední průmyslové škole v České Lípě. Byla pro ně připravena čtyři různá stanoviště, na kterých se ve skupinách postupně vystřídali.

V učebně fyziky se seznámili s tím, co je vlastně zvuk, jak se přenáší a zesiluje. Dále zjistili, jak vnímáme různě vysoké tóny a jak obtížné je číst, když svůj vlastní hlas slyšíme s mírným zpožděním. Na dalším stanovišti si sami vyzkoušeli, jakým způsobem se dá hýbat věcmi pomocí stlačeného vzduchu a jak funguje a co všechno obnáší tzv. inteligentní dům. V dalších pracovnách si žáci prohlédli různé obráběcí a CNC stroje.

Na závěr se seznámili s obsahem studijních oborů, které se dají na průmyslové škole studovat a prohlédli si další odborné učebny.