Pasování na čtenáře

autor: | 29. 5. 2014 | 1. stupeň, Aktuality

CIMG0369CIMG0359 CIMG0364 CIMG0360DSC_9194 DSC_9223

Ve

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ved čtvrtek 29.5.2014 proběhlo slavnostní pasování Na rytíře řádu čtenářského v Městské knihovně v Mimoni. Pozvaní byli prvňáčci, kteří se na tuto událost připravovali společně se svými učiteli, rodiči a paní Jesínkovou. Děti po  celý školní rok navštěvovaly pravidelně Městskou knihovnu, kde si povídaly o knihách, četly a malovaly pohádky, poznávaly pohádkové bytosti a učily se, jak se o knihy starat, jak se k nim chovat a jak je mít rád. Během školního roku zapisovaly do čtenářských deníků, co četly a jak dlouho četly. Ze všech čtenářů byli vybráni ti, kteří nejvíce „načetli“ společně se svými rodiči. Z 1.A byl nejlepším čtenářem Kája Novák  a za nejhezčí obrázky byla vybrána Karolínka Čumová. Z 1.B byl vyhodnocen David Golier. Děti dostaly odměny v podobě krásné knížky.