Partnerské setkání

autor: | 13. 10. 2017 | 2. stupeň, Aktuality

Jak pokračuje partnerská spolupráce
Ve středu 11. října 2017 se uskutečnilo společné setkání žáků naší školy a partnerské školy ze Zlotoryje.
Vybraní žáci osmých tříd přivítali v ranních hodinách polskou delegaci a potom společně odjeli do České Lípy, kde byl připraven program.
První návštěvou bylo zastavení v Centru textilního tisku. Zde se žáci seznámili s tradicemi textilního průmyslu na Českolipsku, prohlédli si exponáty a ve druhé části měli možnost vyzkoušet si, jak těžká byla ruční práce při tisku na látku. Odměnou a malým dárkem bylo vlastnoručně tištěné tričko, které si každý mohl z této návštěvy odnést.
Po malé prohlídce v centru města a drobných nákupech jsme se přemístili do Vlastivědného muzea v České Lípě, kde proběhla volná prohlídka expozic. Zde si žáci nafotili vše, co je zajímalo.
Děti během celého dne spolu diskutovaly a vyměňovaly si informace, a když nestačila slovní zásoba českého a polského jazyka, využily také anglický jazyk.
Po návratu z České Lípy byla tato akce zakončena pozdním obědem a poté jsme se rozloučili.