Olympijský den na ZŠ Mírová

autor: | 13. 9. 2021 | Aktuality

Olympijský den na ZŠ Mírová

V pátek 10. září se na ZŠ Mírová uskutečnila akce s názvem Olympijský den. Celá akce začala v 8:30 před budovou školy společným nástupem všech tříd. Po zahajovacím proslovu „Řekyně“ zapálily olympijský oheň a jeden ze sportovců přednesl slib, který všichni přijali slovy „Tak slibuji“. Následoval společný pochod všech tříd na Sokolku, kde bylo sportovní dopoledne zahájeno společným startem všech dětí. Poté pokračoval dopolední program, který mohl být díky slunečnému počasí venku. Žáci společně se svými učiteli hráli různé hry a vyzkoušeli si všelijaké olympijské disciplíny. Zároveň se v areálu školy konaly závody jednotlivých tříd v běhu. Běžeckého závodu se zúčastnily úplně všichni žáci a z každé třídy bylo pak vybráno šest nejrychlejších běžců – vždy tři dívky a tři chlapci. Tato šestka byla vždy oceněna kovovou medailí na vítězné bedně a zároveň všichni žáci získali od svých třídních učitelů papírové medaile a diplom. Celý den byl velmi vydařený také díky příjemnému počasí a pohodové atmosféře.