Okružní výlet

autor: | 19. 11. 2012 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

Okružní výlet do Centra textilního tisku – Akvárium ryb v České Lípě – návštěva Čertího muzea v Úštěku, to byla trasa výletu, který se uskutečnil dne 17. 11. 2012 a zúčastnilo se ho 30 žáků naší školy.

Děti získaly nejen cenné informace, ale měly možnost si samy vyzkoušet, jak se v dávných dobách vyráběly na Českolipsku textilní látky – a tak si domů přivezly vzorky různých technik, tiskaly barvou různé vzory, vytvářely tiskem ornamenty, malovaly.

V podzemních chodbách pod úštěckým hradem prošly tajemné a tmavé chodby, které byly v obležení několika čertů. Vyšláply si i do výšin hradní věže.

Tento výlet se nám opět vydařil, ten kdo se nezúčastnil, může jen litovat. A my Vám o všem můžeme jen povídat….

J. Novotná