Odpoledne plné veršů

autor: | 4. 2. 2019 | 1. stupeň, Aktuality

Odpoledne plné veršů

Již 5. ročník přehlídky malých recitátorů „Odpoledne plné veršů“ proběhl 29. ledna 2019 v ZŠ a MŠ Mírová Mimoň. Každý rok se žáci představí se svými recitačními schopnostmi v pěti kategoriích. Letos přijala pozvání i ZŠ a MŠ T. Ježka z Kuřívod. V prostorách hudebny v budově 2. stupně předvedli žáci své dovednosti a schopnosti při recitaci básní, které si připravili. Velice nás těší, že se na přehlídku hlásí stále více a více žáků, prvotním cílem pořádání přehlídky bylo, aby si děti znovu našly cestu k dětské poezii, a to se nám daří a máme z toho velkou radost.

Každý z účastníků si za své odhodlání vystoupit v této přehlídce odnesl malý dáreček. Pro ty nejlepší z jednotlivých kategorií byla připravena kniha s poezií pro jejich věkovou kategorii. Rada bych poděkovala všem pedagogům naší školy, kteří se podílejí na organizaci akce a samotné přípravě žáků. Poděkování patří také projektu MAP Českolipsko a Novoborsko II, které podpořilo tento ročník recitační přehlídky.
Mgr.Šárka Kalvová