Noc s Andersenem

autor: | 1. 4. 2015 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

Byl čtvrteční večer 26. března 2015, na tento den byla vyhlášena akce “ Noc s Andersenem“.

Kolem 18 hodiny jsme se scházeli u dveří naší školy, abychom ubytovali  35 žáků, a plni očekávání jsme se těšili, jaký program paní učitelky připravily na dnešní akci.

Večer začal předáním splněného úkolu zpracovaného již z domova – byl vstupenkou pro tento večer. Děti musely vypracovat referát na počest výročí českého spisovatele Jana Drdy. Následovala večeře v naší školní jídelně,  zde jsme si pochutnali na bramborové kaši s řízkem a na  kompotu, a potom už se četlo, soutěžilo v tělocvičně, hráli jsme společenské hry a na konci večera byla připravena noční pochůzka podle světýlek uvnitř školy s několika strašidly. Trasu v noční škole jsme všichni zvládli.

Moc jsme toho však nenaspali, a už zvonil budík na vstávání. Po sladké snídani,  o kterou se postaraly maminky našich spáčů,  ale také kuchařky školní jídelny, byl připraven tajemný zájezd do Liberce. Děti byly odvezeny autobusem do krajské liberecké knihovny, kde pokračoval další  program v režii zdejších pracovníků.  Zde jsme se bavili, učili a četli, seznámili se s mnoha zajímavými možnostmi a nabídkou pro občany.

Myslím, že tuto akci můžeme zhodnotit velmi dobře, po prohlídce města  jsme skončili v KFC, a to byl výborný závěr této akce.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli, a také třídě 8. A.

J. Novotná

Nebyly nalezeny žádné obrázky