Noc s Andersenem

autor: | 1. 4. 2013 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

V úterý 26. března jsme na naší škole uspořádali spaní ve škole spojené s celonárodní akcí „Noc s Andersenem“, u příležitosti výročí vzniku dětského časopisu Čtyřlístek.
S žáky jsme se sešli ve večerních hodinách ve škole, vstupenkou byl obrázek s tématem ze Čtyřlístku. A také jeho hlavní postavičky. Z těchto obrázků vznikne brzy velká výstava.
Po ubytování ve třídách jsme se společně vypravili na večerní vycházku městem spojenou s plněním úkolů, jejím cílem bylo poznávat významné historické památky, plnit úkoly. Dále jsme navštívili vyhlídku v budově Praktické školy na Letné, kde děti musely zdolat a vylézt po žebříku po tmě a vylézt až do výšiny pod půdou. Po návratu jsme společně povečeřeli z vlastních zdrojů, které děti přinesly z domova od svých maminek. Velkým překvapením byly i dobroty, které nám maminky připravily na druhý den na snídani – bábovky, řezy a jiné dobroty, za což jim patří dík.

Když jsme se najedli, v tělocvičně proběhla sportovní utkání mezi třídami. V průběhu večera se žáci dále zajímali o historii i současnost časopisu Čtyřlístek, dozvěděli se mnoho zajímavých informací, součástí povídání byly také ukázky z tvorby autorky dětských knížek, malířky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, ve třídě byla uspořádána výstava některých knížek. Děti měly možnost vyzkoušet si některé literární kvízy, řešily osmisměrky, malovaly. Nejvíce se však všichni těšili na půl noc, kdy byla slíbená stezka odvahy po chodbách školy a vedla až do sklepa. Malá světýlka dovedla děti po trase, kterou bylo třeba zdolat a projít připravený úsek, který byl plný strašidel a zvuků. Kdo se bál a nezvládl trasu samostatně, mohl si na pomoc vzít kamaráda. Nakonec to zvládli všichni. Po sladké odměně od paní ředitelky, která nás v průběhu akce navštívila, jsme se uložili ke spánku. Druhý den nás totiž čekala cesta vlakem do Doks, do muzea Čtyřlístku. I zde se dětem velmi líbilo. Tento náročný dvoudenní projekt zvládlo celkem 49 účastníků a 4 učitelé naší školy, za což jim patří dík.

J. Novotná

Nebyly nalezeny žádné obrázky