Návštěva Polska

autor: | 1. 11. 2016 | 2. stupeň, Aktuality

V rámci partnerství našeho města s polskou Złotoryjí se žáci ZŠ a MŠ Mírová vydali 18. října ráno na návštěvu školy ve Złotoryji. Po přivítání a malém občerstvení je čekala cesta do města, kde si každý mohl vyzkoušet postup při rýžování zlata. Všem se podařilo narýžovat alespoň tři zlatinky, které si odvezli s sebou na památku. Při rýžování musel každý zapojit hlavně své ruce.  A aby to nohám nebylo líto, tak následoval výstup na kostelní věž. Schodů bylo nepočítaně.

Po troše fyzické námahy se na další část programu žáci přesunuli autobusem pár kilometrů za Złotoryji ke hradu Grodziec. Po prohlídce hradu bylo na nádvoří připraveno opékání  buřtů. S plnými žaludky a novými zážitky pak vyrazili na dlouhou zpáteční cestu domů.

M. Perutková