Muzikál Tři mušketýři

autor: | 26. 1. 2015 | 2. stupeň, Aktuality

Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti z první poloviny 17. století, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se více zajímal o plesy, hony  a  světské radovánky, než o svůj stát. A proto  o vládu  s pevnou rukou se  staral  kardinál Richelieu – člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace. Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Královna Anna má být usvědčena z vlastizrady. Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc – d´Artagnan, ten miluje Constance-  rád by se stal mušketýrem.

My- Lady  na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků,  vlákala  tak lorda Buckinghama do pasti a  vžene ho do náruče smrti.  Constance umírá její rukou, je  vše odhaleno a po spravedlivém soudu proběhne poprava.

D´Artagnan vrací královně Anně přívěsky. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem. Královna plní přání svého manžela – přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává d´Artagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání – stát se mušketýrem.

Tento slavný příběh měli možnost zhlédnout žáci naší školy, kteří se na tento kulturní zážitek přihlásili, a v tento den prožili odpoledne plné hudby a zpěvu v pražském divadle Broadway.

Kdo se zúčastnil této akce, jistě byl nadšený a velmi spokojený.

Žáci ze 7.B o tom napsali článeček:

V sobotu 24. ledna žáci naší školy navštívili v divadle Broadway v Praze muzikál Tři mušketýři. Autorem tohoto představení je Michal David. V představení hráli a zpívali např. Josef Vojtek, Bohouš Josef, Radka Fišarová, Stanislav Hložek. Představení trvalo dvě a půl hodiny. Herci měli krásné kostýmy a jejich herecké výkony byly doprovázeny promítáním. Samozřejmě nechyběly krásné písně. Herci nevyužívali jen pódium, ale také prostor ve výši balkónu. Scény doprovázeli vždy 3 tanečnice. Všem se představení velmi líbilo, což bylo poznat i z aplausu.

My ze 7.B