Mateřská škola Letná

Mateřská škola na Letné zahájila provoz 1. 9. 2011 v nově zrekonstruovaných prostorách ZŠ Letná. V  1. a 2. nadzemním podlaží vznikly 4 třídy. Prostory MŠL jsou velkolepé, světlé, vzdušné, vybavené novým nábytkem, pomůckami a hračkami pro věkovou škálu od 2,5 – 7 let. Každá třída má  vlastní ložnici, hygienické zázemí, šatnu pro ukládání věcí, každá je výdejním okýnkem propojena s kuchyňkou. Jsou zde i sedací koutky pro rodiče a dostatek prostoru pro prezentaci dětských prací a výrobků na chodbách MŠ. Pracuje zde 8 učitelek.

Vedoucí paní učitelka mateřské školy, p. Radomíra Řeháčková, se nachází v MŠ Komenského.

Vedoucí učitelku zastupuje na MŠ Letná paní učitelka Lenka Vesnenková ze třídy Motýlků.

Jsou zde 4 třídy, v přízemí se nachází třída Koťátka a Ježci, v prvním patře Motýlci a Berušky. V každé třídě pracují dvě paní učitelky a asistentky pedagoga.

Koťátka – třída nejmladších dětí, o děti se stará paní učitelka Blanka Šafránková, Jana Horáčková a chůva Lucie Bohúňová.

Ježci – třída předškolních a mladších dětí, o děti se stará paní učitelka Kristina Kozárková, Inna Vesnenková a asistentka pedagoga Veronika Kvášová a Lucie Pivovarčíková.

Motýlci – třída předškolních a mladších dětí, o děti se stará paní učitelka Lenka Vesnenková, Michaela Marcynkovská a asistentka pedagoga Pavlína Pelcová.

Berušky – třída mladších dětí, o děti se stará paní učitelka Jitka Mankovecká, Lenka Dolníčková a asistentka pedagoga Alena Czuczorová.

Všechny tyto třídy (odloučené pracoviště MŠL) pracují, stejně jako MŠK, podle ŠVP PV „Krok za krokem jdeme světem“. Odlišnosti jsou pouze při individuálních zvláštnostech nebo při věkovém složení dětí.

Ve třetím nadzemním podlaží budovy se nachází speciální třídy, ZŠ a MŠ Mírová Mimoň.

MŠ zde má k dispozici rozsáhlou členitou zahradu se vzrostlými stromy, průlezkami a rozmanitými travnatými zákoutími. Pro potřeby MŠ je část zahrady oplocena pro zajištění bezpečnosti dětí. Jsou zde 2 pískoviště se zakrýváním a zastíněním plachtou upevněnou na kůlech. Hrací prvky –  dřevěné domečky s tabulemi na kreslení křídou, houpačky a průlezky se skluzavkou pro rozmanité hry dětí od 2 do 7 let. Dolní část zahrady je využívána pro společná posezení s rodiči, rozloučení se školním rokem s  opékáním vuřtů. V budoucnu bychom rádi pořídili dopravní hřiště pro hry dětí na tříkolkách a koloběžkách.

Jídlo se dováží z CK školy a svačiny pro děti chystá kuchařka přímo ve výdejně v mateřské škole.