Listopad ve školní zahradě

autor: | 13. 12. 2021 | 1. stupeň, Aktuality

 Již v měsíci říjnu se 2. ročníky a 3. ročník účastnily programu připraveného Geoparkem Ralsko, kdy se děti seznámily s růstem a pěstováním ovocných stromu – jabloní. To byl ovšem jenom začátek, celý program byl završen v listopadu, kdy si žáci díky Geoparku Ralsko, který naší škole věnoval jednu jablůňku, mohli vysadit na školní zahradě svůj vlastní ovocný strom. Po celou dobu výsadby stromu byl žáků k dispozici sadař, který jim nejen pomáhal, ale odpovídal i na jejích zvídavé otázky.  Naše škola se tedy zapojila do projektu „Záchrana starých a regionálních odrůd v Geoparku Ralsko“. Děkujeme Geoparku Ralsko, že jsme se mohli stát součástí tohoto projektu a na který máme ve školní zahradě vzpomínku již zmíněnou jablůňku.                                                                                                                                          Mgr. Šárka Kalvová