Letní tábor 2016

autor: | 18. 9. 2016 | 1. stupeň, 2. stupeň

V době letních prázdnin uspořádala naše škola dětský tábor pro své žáky. 23 dětí trávilo svůj prázdninový čas v malebném kraji v blízkosti obce Mukařov, nedaleko Kláštera nad Jizerou. Děti během 14 dnů získávaly tábornické dovednosti, utkávaly se se svými kamarády v různých netradičních soutěžích a sportovaly. Zároveň plnily zajímavé úkoly během táborového pobytu, a to prostřednictvím celotáborové hry – „U nás na vsi“ , kterou připravila paní učitelka Kalvová. Děti se zapojovaly a získávaly táborové peníze. V průběhu života v přírodě zdolávaly překážky, za každého počasí chodily na dlouhé turistické vycházky  (ne vždy nám počasí přálo) a nechyběly ani výlety do okolí. Významnou návštěvou byla pěší vycházka na zámek do Mnichova Hradiště, návštěva do pivovaru, kde se děti měly možnost seznámit s historií a jeden den jsme věnovali celodennímu výletu – odjeli jsme autobusem na Safari ve Dvoře Královém. Zde si děti celý den velmi pěkně užily.

Nemůžeme se nezmínit také o táborové kuchyni pod vedením paní kuchařky Marcely Peschlové. Dětem v přírodě velmi chutnalo a paní kuchařky vařily a pekly samé dobroty. Odměnou jim byla pochvala všech táborníků a také prázdné talíře. V závěru tábora nechyběla oblíbená táborová pouť, karneval spojený s diskotékou a samozřejmě vyhodnocení celotáborové hry. Vítězem však byl každý táborník, který spokojen odjížděl zpět domů.

Jaroslava Novotná

Nebyly nalezeny žádné obrázky