Vzhůru na letiště

autor: | 5. 4. 2017 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

V úterý 28. března 2017 uspořádala naše škola zájezd pro žáky, kteří se v prosinci zúčastnili sběrové akce a přinesli do školy mnoho kilogramů papíru a novin. Jednalo se o nejpilnější  žáky z I. a II. stupně. Již v 7 hodin ráno jsme odjížděli od školy. Trasa vedla na 3. terminál pražského letiště Václava Havla v Praze, kde proběhla exkurze. Bývalý pilot ČSA nás přivítal v hale, kde nás seznámil s průběhem akce. Když žáci prošli osobní kontrolou a odbavovací halou, byl přistaven letištní autobus, který nás vozil po prostorách letiště. Viděli jsme mnoho zajímavých míst, kde pracuje více než 4 500 pracovníků letiště. Seznámili jsme se s prací lidí v hangárech, kde jsou ukryta letadla, navštívili jsme prostory, kde parkují helikoptéry a jsou připraveny k okamžitému odletu v případě potřeby státu, nahlédli jsme i do prostorů zdejších hasičů. Zde jsme se seznámili s nejmodernější  technikou a vozovým parkem v milionových hodnotách. Během naší prohlídky přistávala a odlétala letadla z celého světa snad každou minutu, měli jsme možnost vidět nakládání zavazadel a zboží, viděli jsme letištní poštu, odbavovací halu pro zvířata, také místo, kde se chovají  dravci, apod. Těch zážitků bylo opravdu mnoho. Naši cestu jsme zakončili ještě návštěvou muzea tramvají, zde jsme se seznámili s historií pražské dopravy v době mezi 19. a 20. stoletím.

Výlet se všem líbil a byl zajímavou odměnou pro všechny a ještě k tomu přispělo nádherné slunečné počasí a pěkné teplo.

J. Novotná