Květnový výlet do ZOO v Děčíně se vydařil

autor: | 12. 5. 2013 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

Slunečné květnové sobotní dopoledne přímo lákalo k výletu. Více jak dvě desítky dětí z naší školy vyrazilo vlakem do ZOO v Děčíně a bylo nač se dívat…

Zoologická zahrada byla otevřena na jaře roku 1949 v prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. V současné době se děčínská zoo rozkládá na ploše 6 ha a  chová se zde přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Ze zástupců živočišné říše můžeme jmenovat například medvědy grizzly, kapybary, rysa ostrovida či kočku rybářskou. V Ptačím domě, který je součástí ZOO, si mohou milovníci ptactva prohlédnout papoušky kakadu či volně poletující pěvce z Indonésie. Zoologická zahrada nabízí návštěvníkům nejen  pohled do světa zvířat, ale také netradiční hry pro děti i dospělé. V areálu ZOO je k dispozici velký průlezovým hrad, opičí lanová dráha a horolezecká stěna. Prostory zahrady jsou vybaveny spoustou interaktivních zařízení, díky nimž mohou zoologickou zahradu návštěvníci vnímat všemi smysly.

No a protože nám zbylo ještě spoustu volného času navštívili jsme také jednu z děčínských cukráren a osvěžili se sladkou vanilkovou zmrzlinou.

Den se nám rychle přehoupl do odpoledních a hodin a na nás už čekala jen cesta vlakem domů.

Výlet se opravdu vydařil a sluníčko bezva náladu a příjemnou atmosféru jen podtrhlo.

Už teď se těšíme na další sobotní výlet…tentokrát do Litoměřic na Mezinárodní výstavu psů.

-malei-

Nebyly nalezeny žádné obrázky