Jak se připravujeme na povolání

autor: | 22. 10. 2021 | Aktuality

Návštěva SZŠ a SOU Česká Lípa

Ve středu 20.10.2021 se žáci devátého ročníku zúčastnili Projektového dnu na SZŠ a SOU Česká Lípa. V rámci tohoto dne se žáci seznámili se všemi možnostmi studia na této škole.  Při prezentaci učebních oborů Elektrikář, Instalatér, Obráběč kovů, Zámečník, Pekař, Cukrář, Truhlář, Automechanik, Kadeřník, Kuchař, Ošetřovatel a Zemědělec si žáci vyzkoušeli řízení traktoru, zdobení perníčků, pečení preclíků, svařování na počítači, dojení na modelu krávy, poznávání plodin a šroubování poslepu. Také si každý usmažil a snědl palačinku.  

Byl jim představen maturitní obor Ekologie a životní prostředí – soutěžili v poznávání přírodních vzorků a přírodnin, viděli výrobu směsi na ohňostroj a na prskavky. U oboru Praktická sestra si všichni vyzkoušeli resuscitaci dospělého člověka i dítěte. V rámci prezentace oboru Hotelnictví  shlédli přípravu flambovaných broskví, které mohli i ochutnat. Na závěr dopoledne nám byl ve školní restauraci k obědu naservírován řízek s bramborem, takže jsme viděli při práci žáky oboru Číšník a ochutnali od budoucích kuchařů.

Snad žákům získané informace pomohou při rozhodování, kam směřovat po ukončení základní školy.