Exkurze v muzeu

autor: | 9. 6. 2019 | 2. stupeň, Aktuality

Naplánovali jsme si výlet do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. V úterý 28. května jsme se v 7.30 sešli před školou a čekali na autobus. Když jsme přijeli, rozdělili jsme se do čtyř skupin po osmi, dostali pracovní listy a začali plnit úkoly. Odpovědi na otázky jsme hledali v muzejní expozici. I když některé úkoly byly dost těžké, po malé nápovědě od paní učitelky nebo od pracovnice muzea jsme je všechny vyřešili. Po splnění všech úkolů každá skupina získala část tajenky, kterou pak všechny skupiny společně složily. Potom jsme si ještě prohlédli celé muzeum a po přestávce jsme šli do dílen. Tam jsme si vyrobili klíčenku nebo náhrdelník. Výrobky jsme si mohli vzít domů.

Žáci 8. ročníku ZŠ a MŠ Mírová

Tato exkurze byla spolufinancována z dotačního programu Libereckého kraje „Poznáváme kulturu“.