Exkurze do Provodína

autor: | 19. 10. 2013 | 2. stupeň, Aktuality

Ve čtvrtek 17. října 2013 se žáci osmého ročníku zúčastnili v rámci projektu Volba povolání exkurze do firmy Provodínské písky, a. s. Exkurze započala prohlídkou povrchové těžby druhohorního pískovce v lese nedaleko obce. Po vysvětlení všech náležitostí, týkající se těžby pískovce a zodpovězení všetečných otázek s tím spojených, jsme se přesunuli do samotného zpracovatelského závodu. Postupně nás průvodce seznámil s veškerými technologickými kroky procesu úpravy a následného zpracování písku až po finální balení a expedici k zákazníkovi. Na závěr jsme zhlédli laboratoř, v níž se pravidelně každý den kontrolují a vyhodnocují základní charakteristiky vytěženého písku. Počasí nám, bohužel, nepřálo, v lomu jsme pořádně promokli, přesto se exkurze povedla, dozvěděli jsme se nové a zajímavé věci.

Nebyly nalezeny žádné obrázky