Dýňování 2021

autor: | 26. 10. 2021 | Aktuality

Na dnešní den se mnoho žáků školy těšilo. Naplánovali jsme si dopolední tvoření a vyřezávání dýní. Večer přeci proběhne oblíbená výstavka dýní, tzv. „Dýňováníˇ“ – jak jsme tuto oblíbenou akci dávno pojmenovali.

Od rána jsme se pustili do práce. Vedení školy nakoupilo dýně pro všechny třídy, někteří žáci je přinesli z domova, některé vypěstovali na školním pozemku, nasbírali přírodní materiál a jiné třídy se daly do výroby lucerniček.

Všichni se pustili do práce, a věřte, že si dali opravdu záležet při vyřezávání a zdobení. Po skončení vyučování už byly dýně na svém místě a čekalo se do večerních hodin na jejich rozsvícení.

V 18.00 hodin vyšel průvod všech zúčastněných od náměstí ke škole s lampiony, s lampičkami a hlavně s dobrou náladou směrem ke škole, kde byly všechny dýně rozsvícené. Zde také byl otevřen malý krámek s drobnými sladkostmi a občerstvením, které připravily pro děti paní uklízečky.

Věříme, že se tato akce líbila a budeme se těšit na další návštěvu v příštím roce.