Dostali jsme dopis

autor: | 25. 1. 2014 | 1. stupeň, Aktuality

Nic tak nepotěší, jako ocenění naší práce z řad nejpovolanějších, samotných dětí. S laskavým svolením paní Joličové uveřejňujeme její upřímný a srdečný e-mail. Posuďte sami:

Vážená paní ředitelko,
ráda bych Vám napsala pár řádků jako poděkování Vaší pedagogické práce ve Vaší škole ZŠ a MŠ Mírová, a podělila se o tento malý příběh.

V loňském roce k Vám do 1. třídy nastoupil můj vnuk Dominik Jolič, a tak jako všechny děti, alei i rodiče jsme se plni očekávání těšili na paní učitelku. Všichni víme, jak moc důležitá je tato práce učitelů v prvních třídách.

Už jen samý začátek školního roku, kdy děti i rodiče přivítala paní ředitelka, a děti dostaly od školy kornouty napovídal, že tady to ve škole s dětmi umí.

A jaká radost následovala, když děti přivítala milá, hodná a vstřícná paní učitelka Mgr. Šárka Kalvová.

Prostě a jednoduše tato první třída se moc povedla, a náš Domča chodil do školy opravdu rád.

Bohužel, během léta se dcera i s rodinou přestěhovala zpět do České Lípy, odkud pocházíme, takže do 2.třídy Dominik nastupoval již zde.

Charakter velké školy a změny v přístupu k dětem udělaly své,  Dominik stále více vzpomínal na svoji paní učitelku, a na děti ve škole v Mimoni, a tak se zrodilo vánoční přání – podívat se za dětmi do „svojí třídy“.

Večer jsme s Dominikem „upekli“ plán, že ráno zavolám paní učitelce Šárce Kalvové, a poptám se, zda my se mohl za dětmi přijet podívat. Paní učitelka
byla velmi nadšená a hned říkala, že to je bezvadný, a že děti na Domču také vzpomínají.

Ještě jsme se domluvily, že to celé pojmeme, jako překvapení, které jim ráno bude avizovat.

Ten den měla 2.třída vánoční besídku, a tak se návštěva hodila. Nutno dodat, že tento den měla vánoční besídku i třída v České Lípě, kam Dominik chodil, takže to mluví za vše, když si radši vybral besídku ve třídě, kam už nechodí, než svoji vlastní.

Překvapení se opravdu vydařilo, děti ho přijaly s nadšením a jásotem, až mě to samotnou dojalo.

Dvě hodiny návštěvy utekly jako voda, a my se museli vrátit domů.

Naštěstí jsem při čekání zastihla pana učitele Ledvinu, který jako předškoláka měl Dominika při zápisu, a i za tento přístup mu patří poděkování, a také všem za přípravu nádherné pěvecké akce “ Skřivánek „, ve které Dominik v kategorii 1. stupně zvítězil.

S paní učitelkou jsme dohodly plán, že se Dominik každý rok může za dětmi podívat, a prožit alespoň pár chvil tam, kde mu to přirostlo k srdci, protože při vstupu do školy se nadechl a říká “ vůně mé milované školy“.

Ještě jednou za vše děkuji a jsem s úctou.

Hana Joličová – babička Dominika Joliče