Den s dopravní výchovou – článek žáků + fotografie

autor: | 30. 11. 2011 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

29. listopadu k nám do školy zavítal tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje společně s Českým červeným křížem. Celá tato akce, která byla rozložena do čtyř vyučovacích hodin, se nazývala Den s dopravní výchovou a byla určena pro třeťáky, osmáky a žáky z devátých tříd. Pro naše žáky byl připraven zajímavý a poučný program, v jehož průběhu se děti dozvěděly mnoho zajímavých a užitečných informací. Pracovníci Červeného kříže nám názorně předvedli prvky první pomoci a následně si mohli i samotní žáci první pomoc vyzkoušet. Dále se dozvěděli něco o zádržných systémech v automobilu a bezpečné jízdě na motorce. Žákům z naší školy se celá akce moc líbila, hodnotí ji jako zajímavou a poučnou a doufají, že se s týmem silniční bezpečnosti setkají při další zajímavé akci.

Statistické informace, které jsme se dověděli:

V roce 2010 zavinili chodci 53 nehod, oproti roku 2009 je počet nehod vyšší o 17.
Nejvíce nehod chodců zavinily děti a jejich podíl na zavinění je 6. nejvyšší v ČR (zdroj ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR)

-Tým školního časopisu-

Nebyly nalezeny žádné obrázky