Divadelní představení „Čertův švagr“ na zámku Sychrov

autor: | 23. 10. 2012 | Aktuality

Přestože byla sobota, sešla se 13. října ráno před ZŠ Komenského skupina 33 žáků se svými učiteli. Na vyučování se ale nechystali. Čekali na autobus, který je měl odvézt na pohádkový výlet. Cesta byla bezproblémová a po deváté hodině všichni vystoupili před zámkem Sychrov.

Na děti nečekala obyčejná prohlídka, ale prohlídka s pohádkou. Staly se aktivními účastníky pohádky Čertův švagr. V jednotlivých zámeckých komnatách, kde se pohádka odehrávala, děti radily čertovi, tančily s princeznou. Taková pohádková prohlídka se všem moc líbila a navíc měla sladkou tečku. Na nádvoří si totiž děti mohly koupit královskou čokoládu –figurky z mléčné, hořké i bílé čokolády, lízátka i horkou čokoládu.

Vydařený výlet nebyl poslední, naplánováno je ještě šest víkendových cest, které budou určitě neméně zdařilé.

Akce byla financována z Grantového fondu Libereckého kraje.