Byli jsme na Titaniku

autor: | 5. 4. 2016 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

Minulý víkend jsme uskutečnili další „sobotní“ výlet, tentokrát už ve čtvrtek, o velikonočních prázdninách. Cílem se stalo hlavní město Praha – výstava Titanik.

Celkem se na tuto akci přihlásilo 45 žáků naší školy. I když ráno počasí bylo dost nevlídné a pršelo, po cestě se mraky přece jen umoudřily, a když jsme dorazili na výstaviště v Letňanech, bylo již lépe.

Výstava byla opravdu výjimečná, dost náročná pro čtenáře, neboť hlavní její součástí byly panely s různými texty, které bylo potřeba přečíst. Našli jsme zde mnoho cenných informací nejen o lodi a její posádce, ale celou výstavu provázely různé informace ze života dávné doby, která ovlivňovala celý život lidí nejen ve světě, ale také v Evropě.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili na malé občerstvení v McDonald’s a spokojenost byla úplná.

Jistě jsou všichni účastníci dnešního výletu obohaceni o další nové poznatky.

J. Novotná

Nebyly nalezeny žádné obrázky