Běh Tadeusza Pietroszky

autor: | 24. 9. 2019 | 2. stupeň, Aktuality

V sobotu 21. 9. 2019 se žáci naší školy zúčastnili už 21. ročníku zlotoryjského běhu Memoriálu Tadeusza Pietrozska.
Po dlouhé cestě autobusem a malém občerstvení, které polští kamarádi pro nás připravili, vydali jsme se projít trasu závodu, která vedla ulicemi malebného městečka Zlotoryje. Na startovní listině bylo 23. různých věkových kategorií, kam byli zařazeni podle věku i naši žáci a žákyně. Podle slov ředitele závodu bylo na listině kolem 600 běžců z celého města. Závěr závodu patřil rodinám s dětmi i maminkám s batolaty.
I když ráno teploměr ukazoval 2 st. nad nulou, během dne vyšlo sluníčko a závodníci měli nádherný teplý den po celou dobu závodu. Dařilo se i našim, vždyť Viktorka Dřízhalová se umístila na 1. místě ve své kategorii, obdržela pohár a diplom, dále starší chlapci doběhli na 5. a 7. místě, ostatní účastníci si také přivezli medaile a pěkné zážitky ze závodu. Všem účastníkům patří velká pochvala.
Po závodu nás ještě čekal oběd v restauraci, kde jsme se ještě setkali s vedením zdejší školy a zde ještě byly projednány návrhy pro další partnerskou spolupráci. V pozdních odpoledních hodinách jsme přijeli zpět do Mimoně.