Atletické úspěchy žáků ZŠ a MŠ Mírová

autor: | 4. 5. 2013 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

Čtyři dubnové středy byly na atletickém stadionu v České Lípě vyhrazeny 18. ročníku Ligy škol. Soutěž probíhá v šesti atletických disciplínách, kdy umístění je bodováno od 1. do 10. místa podle pořadí.

Letošního ročníku se zúčastnili i tři členové atletického kroužku při naší škole: sestry Hana a Mirka Perutkovy a Radoslav Kapral. Do vývoje soutěže všichni tři výrazně zasáhli.

Nejlépe si vedla v kategorii elévky (10-11 let) Mirka Perutková. Vyhrála nejen pět z šesti disciplín, ale dokonce jeden rekord soutěže překonala (skok daleký – 418 cm), jeden vyrovnala (běh na 60 m – 9,1 sekund) a k jednomu se výrazně přiblížila (skok vysoký – 132 cm). Celkově svou kategorii vyhrála s výrazným náskokem.

Hana Perutková v kategorii 8-9 let podávala solidní výkony. Ač o rok mladší než její soupeřky, ve všech disciplínách bodovala – nejvíc ve sprintu a skoku do výšky. Celkově obsadila 6. místo.

Své první atletické závody absolvoval v kategorii 12-13 let Radoslav Kapral. Účastnil se jen čtyř disciplín. I když i on patří ve své kategorii k těm mladším, vždy se umístil nejhůře do 10. místa a celkově skončil 11. Nejvíce se mu dařilo ve sprintu a v hodu míčkem.

Ač školu reprezentovali jen 3 žáci (počet závodníků z jedné školy nebyl omezen), ze 17 škol našeho okresu obsadili naši žáci 8. místo. Nelze než poblahopřát.

Nebyly nalezeny žádné obrázky