Akce speciálních tříd

autor: | 26. 10. 2021 | Aktuality

 

Dne 5. 10. navštívili žáci druhého stupně speciálních tříd výstavu Tajemný svět Indonézie v Libereckém Babylonu.

Na výstavě se seznámili s  pozoruhodnými rituálními totemy, štíty, maskami, oštěpy, luky a šípy, kamennými rituálními sekerami a kostěnými noži, čelenkami i zdobením. To vše bylo umístěno v porostu bujné džungle se zvířaty. Nechyběly ani stavby domorodých chýší, projekce filmů podmalovaná  domorodou hudbou. Rámec expozice tvořily velkoformátové fotografie.
Shlédli  jsme historické cestopisné materiály nejslavnějších českých cestovatelů  – dvojice Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla.

 

 

 

 

 

  1. 10. 2021- 4S,5S

Návštěva Vlastivědného muzea v České Lípě – Den zvířat

Den zvířat ve Vlastivědném muzeu jsme zahájili skládáním puzzle zvířat, které žijí v našich lesích. Pokračovali jsme u dalších stánků, kde jsme se formou zábavy dozvěděli o fauně a flóře našeho regionu. Děti se do každého úkolu pouštěly s nadšením. Tento den jsme si nejenom užili, ale dověděli jsme se hodně zajímavých informaci o regionu, ve kterém žijeme.

Michailidis