18. ročník Běhu Tadeusza Pietroszka

autor: | 20. 9. 2016 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality

Naše partnerská škola v Złotoryji v Polsku nás o tomto víkendu hostila v jejich městě.

Bylo to v sobotu – ještě za tmavého rána, kdy jsme se scházeli na náměstí v Mimoni, abychom odjeli autobusem na tradiční závod v běhu. Celkem se nás sešlo 24 žáků a žákyň v doprovodu 3 učitelů a chvilku po šesté jsme odjížděli směrem do Polska. Cesta trvala asi 3 hodiny.

Již tradičně nás přivítaly ve škole žákyně vyšších ročníků, které připravily sladké pohoštění před závodem. Převlékli jsme se do sportovních úborů a potom vyrazili na okruh, abychom se seznámili s trasou, kde se mělo běhat.

Ráno se proměnilo v krásné slunečné dopoledne a mohlo se závodit. Všechny naše děti byly velmi natěšené, a proto se můžeme pochlubit i velmi dobrými výsledky:

3. místo – René Lajer

4. místo – Mikuláš Švarc