125. výročí založení ZŠ Mírová

autor: | 13. 10. 2019 | 1. stupeň, 2. stupeň, Aktuality, Speciální třídy

Letošní školní rok je opravdu už 125. v pořadí, kdy se děti učí v budově školy Mírová, která dlouhá léta nesla označení „Stará škola“. Přízvisko „stará“ získala ve srovnání s novou školou v Komenského ulici, která je o 43 roky mladší. „Stará“ ale vůbec není stařenka, je hezká nejen z vnějšku, ale i uvnitř.
V sobotu 5. 10. 2019 byly krásně zrenovované dveře otevřené všem návštěvníkům, kteří si mohli prohlédnout obě školní budovy. Přestože nebylo hezké počasí, cestu si našla spousta lidí. Bývalí žáci s radostí nacházeli svoje třídy a usedali do svých lavic. Rodiče, prarodiče, bývalí i současní kolegové, ti všichni oceňovali, jak se škola za poslední roky změnila, omládla a zkrásněla. Všem se vnitřní vybavení školy líbilo.
O nejmilejší část oslavy významného výročí se samozřejmě postaraly děti. Pod taktovkou paní učitelky Šarky Kalvové předvedly, že škola je pestrobarevná nejen vybavením, ale i dovednostmi svých žáků. Však byl dlouhotrvající potlesk diváků náležitým oceněním.