Autor: Radek Vlach10.3.2020

Mimořádné opatření – uzavření základních, středních a vysokých škol od 11. 3. 2020

Na základě nařízení MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN se zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Základní škola, školní družina a DDM Vážka budou od 11. 3. 2020 do odvolání uzavřeny.

Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě. Předmětem opatření je zákaz vzdělávání na všech typech škol pro potřebu ochrany před výskytem a šířením onemocnění COVID-19. Hromadné vzdělávání na všech typech škol představuje vyšší riziko přenosu onemocnění vzhledem k vysoké kumulaci osob ve vymezeném prostoru.