Seznam pomůcek pro 1.,2. a 3. ročník

pomůcky 1.2.3.

POMŮCKY  NA  VÝUKU:

Velké pevné desky na učebnice a sešity – zabrání zničení učebnic i sešitů!

2x    sešit  na M číslo 5110 (větší čtverečky) (ne jiné!)

2x    sešit na Čj se dvěma pomocnými linkami číslo 512 (ne jiné!)

1x    notýsek

3x    obyčejná tužka č. 2

1x    guma

1x    kovové ořezávátko

sada pastelek s měkkou tuhou (např. trojhranný program, progressa apod.) Aby dobře kreslily!

psací pero Tornádo nebo Stabilo,  případně i náhradní nebo náplně

zmizík

popisovač na stíratelné tabulky (prodávají ho buď samostatně nebo přímo s tabulkou)

dětské kovové nůžky

lepidlo tuhé v tyčince – nekupujte jiné!

pravítko  20 cm

obaly na učebnice, pracovní sešity, sešity a ŽK

NA  VÝTVARNOU  VÝCHOVU:

vodovky  12 barev  (Kooh-i-noor HARDTMUTH) ne jiné! Levné vodovky málo barví a děti je nakonec stejně nechtějí používat!

modelína  10 barev

igelit na lavici

slabý kulatý štětec  a  plochý větší  štětec

kelímek, hadřík na utření

lahvička inkoustu

staré triko na převlečení nebo zástěru – zabrání ušpinění

Vše v kufříku nebo v krabici.

NA  TĚLESNOU  VÝCHOVU:  do tělocvičny tepláky, tričko, kraťasy, sportovní obuv se světlou podrážkou (na ven mikina a obuv) – vše v sáčku nebo v tašce!

OSTATNÍ  POMŮCKY:  pevné přezůvky, balík papírových kapesníků, balík toaletního papíru (4 roličky), tekuté mýdlo, ručník

PROSÍME  VŠE  PODEPSAT A DODAT HNED PŘI NÁSTUPU DO ŠKOLY!

ŠKOLA  ZAJISTÍ:  učebnice, pracovní sešity, písanky, písmena a číslice v deskách,  barevný papír, kartony, tempery a další pomůcky. (Vzhledem k tomu, že spoustu věci dostávají děti od školy zdarma, což není běžné, proto prosím kupte doporučené pomůcky, ne ty nejlevnější!)

DOMA  PROCVIČUJTE:  správné držení tužky, stříhání nůžkami, samostatné převlékání, přípravu pomůcek do aktovky nebo zapojujte děti do jednoduchých činností, povídejte si s nimi o jejich zážitcích.