Autor: Mgr. Eva Majlišová16.6.2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci,
letošní rok je pro Vás významný, zapsali jste své dítě do základní školy, začnou Vám první školní povinnosti. Abychom Vám usnadnili jejich plnění, nabízíme Vám tyto informace:

Co by mělo umět dítě před nástupem na základní školu:
1. Znát své jméno a příjmení
2. Umět se obléknout, převléknout do cvičebního úboru, aby na něj ostatní žáci nemuseli čekat
3. Umět si zavázat kličku na tkaničce
4. Kreslit tužkou a pastelkami, malovat barvami
5. Poznat barvy a jejich odstíny
6. Stříhat a vystřihovat nůžkami
7. Připravit si dle pokynu pomůcky na vyučovací hodinu
8. Uklidit si pomůcky, cvičební úbor na správné místo
9. Udržet pozornost, splnit jednoduchý úkol, souvisle a srozumitelně vyprávět
10. Znát pravidla slušného chování k ostatním dětem a k dospělým

Základní vybavení pro prvňáčka:
Přezůvky s protiskluzovou podrážkou, ručník
Obaly na sešity a učebnice
Desky na sešity, číslice a na písmenka
Penál: tužka č. 1 a 2, ořezávátko, měkká guma, sada ořezaných pastelek všech barev (i bílá a šedá), nůžky s kulatým zakončením (pro leváky kupte nůžky pro leváky), lepidlo (malá vysouvací tuba)
Pomůcky pro výtvarnou výchovu a praktické činnosti: vodové barvy, kelímek na vodu, igelit na lavici, plochý štětec č. 14, kulatý štětec č. 8, voskovky, modelínu, lepidlo na papír (vysouvací v tubě), kuchyňské papírové utěrky, pracovní oděv (zástěra, staré tričko) – všechny věci musí být uloženy v kufříku (krabici), který bude mít dítě podepsaný
Tělesná výchova: cvičební úbor (tričko, kraťasy, tepláky, mikina), sportovní obuv (tenisky nebo cvičky se světlou podrážkou), švihadlo, malý míček – uložit do podepsaného látkového sáčku
Sešity: sešity č. 511 – 5 kusů, sešity č. 513 – 5 kusů, sešit č. 420 – 1 kus, notýsek č. 644 – 2 kusy
Prosíme, všechny věci Vašeho dítěte podepište, označte.

Nový školní rok 2020/2021 začíná v úterý 1. září 2020 v 8 hodin, žáci s rodiči se schází na školní zahradě u 2. stupně, potom společně se svou třídní učitelkou přecházejí před budovu 2. stupně, kde se uskuteční slavnostní zahájení nového školního roku a budou se pasovat Vaše děti na školáky.
Škola se pro žáky, kteří nenavštěvují ŠD, otvírá v 7.45 hodin. Vyučování začíná v 8 hodin, v 1. ročníku končí v 11.40 hodin. Po skončení vyučování přebírá zodpovědnost za své dítě zákonný zástupce.
Ve škole je zákaz používání mobilů, škola nezodpovídá za věci, které do školy nepatří.

Školní družina:
Provozní doba školní družiny je ve dnech školního vyučování: ranní od 6.00 do 7.45 hodin, odpolední od 11.40. do 16.15 hodin (v době výletů, exkurzí i déle).
Platba ŠD: při celodenním pobytu v ŠD se hradí 100% ceny, to je 150,- Kč, při zkráceném pobytu (jen ráno nebo jeden den v týdnu) 50% ceny. Platba ŠD (i za obědy) musí být hrazena zálohově u vedoucí stravování. Odhlašování obědů v době nepřítomnosti žáka si rodiče zajišťují sami.

Školní jídelna:
Provoz školní jídelny je určen pro všechny žáky školy. Žáci, kteří nechodí do ŠD, jdou po vyučování na oběd za dohledu paní učitelky, potom samostatně odchází domů.
Obědy se přihlašují a platí u vedoucí školní jídelny, vždy měsíc předem. Na každý školní rok musí být nová přihláška ke stravování.
Odhlašování obědů vždy den předem na tel. čísle 733 185 029.
Obědy se vydávají od 11.45 do 13.45 hodin.

Kontakty:
Ředitelství školy: 487 86 21 80, 736 482 636
1. stupeň ZŠ: 487 86 25 40, 739 062 569
Školní jídelna: 733 185 029

1.stupeň: komendazs@seznam. cz
www.zsamsmirova.cz

1.třídní schůzka s třídními učitelkami se bude konat ve čtvrtek 3. září 2020 v 15.30 hodin.

Do nového školního roku přejeme Vašim dětem, aby se jim ve škole líbilo a těšily se na každý nový den. Vám rodičům přejeme pevné nervy a hodně radosti z Vašich dětí.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.