Autor: Mgr. Eva Majlišová5.4.2018

MUMIE SVĚTA
Dne 29.3. jsme jeli se školou na výstavu mumií do Prahy Holešovic. Cesta autobusem trvala asi dvě hodiny. Když jsme přijeli na místo, tak jsme byli poučeni o pravidlech, dali nám lístky a šli jsme si sundat bundy do šatny. Potom jsme dostali něco jako ovladač s repráčkem. V každé místnosti bylo číslo, které jsme si zadali na ovladači o poslouchali jsme informace o exponátech v dané místnosti. Viděli jsme mumifikované děti, dospělé, zvířata i jednotlivé lidské orgány. Byla tam i celá rodina, která umřela na tuberkulózu.
Po výstavě jsme šli na Matějskou pouť. Byli jsme na atrakci Extreme, na autíčkách, na labutích, break dance, horské dráze a strašidelném hradě. Počasí bylo pěkné, tak jsme na pouti byli tři hodiny. Potom už nás čekala jen cesta zpátky domů.
Nela Zubková, 7.B

OLYMPUS DIGITAL CAMERA