Autor: Radek Vlach6.10.2018

Mimořádná výuka žáků se uskutečnila ve čtvrtek 4. října 2018 v rámci Dne zvířat v českolipském muzeu. Žáci pátých ročníků se rozhodli zúčastnit se této akce. V zahradě muzea byla připravena stanoviště pro plnění úkolů z přírodovědy a environmentální výchovy, živé i neživé ukázky ze zvířecí říše a ukázky z různých chráněných lokalit našeho okolí. Žáci řešili úkoly a pracovní listy, vyhledávali a přiřazovali zvířata do různých ekosystémů.

Žáci viděli živou želvu, ježka, hada, ještěrku, králíka, měli možnost pozorovat vzorky v mikroskopu a plnili různé vědomostní úkoly. Za jejich splnění získali drobné dárkové předměty. Ve druhé části dopoledne jsme navštívili muzeum a zároveň výstavu ke 100. výročí založení samostatného Československa, byl nám také umožněn vstup do kaple, kde jsme zhlédli nádherný oltář.

Při cestě zpět na nádraží jsme se posilnili zmrzlinou a jinými dobrotami a vlakem se vrátili do Mimoně. Akci děti zhodnotily jako zdařenou.

Kategorie: Aktuality