Autor: Mgr. Kateřina Různarová23.10.2019

Středa 16. 10. nebyla na naší škole běžným vyučovacím dnem, ale dnem branným. Složky IZS (Integrovaný záchranný systém) připravily pro žáky několik stanovišť. U hasičů prozkoumali hasičské auto s veškerým jeho vybavením, vyzkoušeli si hasičský oblek, pracovali s termokamerou a prohlédli si různé druhy ochranných obleků. Na stanovišti Českého červeného kříže se dozvěděli, jak ošetřovat různá zranění, vyzkoušeli si resuscitaci a poznávali všemožná zranění na fotografiích. Pracovníci Městské policie Mimoň žákům připomněli zásady správného a bezpečného pobytu po komunikacích i roli chodce a cyklisty. Městská policie Ralsko pro žáky připravila ukázku výcviku policejního psa i zadržení pachatele. Branný den se vydařil, i když nám program částečně zkomplikoval déšť.