Autor: Radek Vlach22.9.2018

V sobotu 15. září 2018 se žáci naší školy zúčastnili jubilejního 20. ročníku běhu v partnerském městě Zlotoryji. Ráno kolem šesté hodiny se scházeli na mimoňském náměstí se svými rodiči a učiteli. Čekala je dlouhá cesta autobusem.
Do známého města žáci a žákyně dorazili kolem půl desáté, u školy již probíhaly přípravy na startu. Po přivítání a malém občerstvení se děti vydaly prozkoumat běžeckou trať, která vede ulicemi zdejšího města a s mírnými obavami přihlíželi davům, které se hromadily kolem školy. Nás však bylo pouze 11, protože skoro polovina přihlášených se nedostavila, což nás velmi mrzelo. Byl krásný slunečný den a my se vydali na závodiště. Všichni jsme doběhli do cíle, kde na nás čekala krásná medaile a malé občerstvení.
Sportovní den se vydařil, zakončili jsme ho obědem v polské restauraci. Potom už následovala cesta zpět do Mimoně.
Jaroslava Novotná

Kategorie: Aktuality