>>>Rozpis tříd a konzultační hodiny

LogohrošíkNaše škola poskytuje od října 2014 novou poradenskou službu (logopedickou prevenci) pro žáky s narušenou komunikační schopností. Tuto službu zajišťuje logopedický asistent, absolvent bakalářského studijního programu Speciální pedagogika na TUL se státní závěrečnou zkouškou z logopedie, speciální pedagogiky, psychopedie a pedagogiky volného času.

Logopedická prevence probíhá formou logopedických chvilek, jejichž cílem je individuální činnost s každým žákem, artikulační a dechová cvičení, náprava jednotlivých hlásek. Součástí logopedické prevence je poradenství, konzultace s rodiči a následné procvičování hlásek  s dětmi doma.

Jednou ročně navštěvuje naší školu Mgr. Jiřina Jehličková (krajský koordinátor) z SPC pro děti s narušenou komunikační schopností Liberec, která zajišťuje logopedickou depistáž s doporučením pro rodiče a logopedického asistenta. Jednodušší vady řeči se snažíme napravit v rámci logopedických chvilek v ZŠ, u těžších vad doporučujeme rodičům péči klinického logopeda.

Materiály, které využíváme:

–          obrázky

–          pexeso

–          Šimonovy pracovní listy (logopedická cvičení I. a II)

–          Pro hbité jazýčky, pro bystré hlavičky R

–          Pro hbité jazýčky, pro bystré hlavičky L

–          Pro hbité jazýčky, pro bystré hlavičky C, S, Z, Č, Š, Ž

–          Logopedické deskové hry

–          Kouká Mína, kouká do komína

–          Jak se kluci a holky učili říkat L, ĎŤŇ, CSZ, ČŠŽ, R a Ř

–          Abeceda chytrých dětí

–          CD